Zaziv Duha Svetoga za početak školske i vjeronaučne godine

Već je na školskom vjeronauku potrebno naglašavati da je pripadanje kršćanina crkvenoj, odnosno župnoj zajednici nešto konstitutivno ili bitno, a ne sporedno. Bog u Kristu okuplja vjernike pozivajući ih da se pridruže zajednici svjedoka, novom Božjem narodu, Crkvi. Biti kršćanin nužno uključuje biti član kršćanske zajednice. To je tim nužnije isticati kako se ne bi ostalo na zaključku: Krist da (vjeronauk u školi da), a Crkva ne (župna kateheza i misa ne). Vjeronauk u školi trebao bi biti dobra motivacija i poziv da djeca zažele još dublje upoznati, slaviti, živjeti svoju vjeru kao osobno i pojedinačno i zajedničko iskustvo u župnoj katehezi i drugim oblicima života i djelovanja župne zajednice. Drugim riječima, župna kateheza postupno uvodi u kršćansko iskustvo koje zahvaća osobu u svim njezinim dimenzijama. Čovjek ne živi sam i on u župi zapravo susreće druge vjernike i uči se toj komunitarnoj dimenziji života i daje od sebe što može da bude bolje. POSEBNO MOLIMO roditelje da djecu od 4. – 7. razreda potaknu na uključivanje u katehetske grupe prema željama!!!