Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

Zaziv Duha Svetoga za početak školske i vjeronaučne godine

Već je na školskom vjeronauku potrebno naglašavati da je pripadanje kršćanina crkvenoj, odnosno župnoj zajednici nešto konstitutivno ili bitno, a ne sporedno. Bog u Kristu okuplja vjernike pozivajući ih da se pridruže zajednici svjedoka, novom Božjem narodu, Crkvi. Biti kršćanin nužno uključuje biti član kršćanske zajednice. To je tim nužnije isticati kako se ne bi ostalo na zaključku: Krist da (vjeronauk u školi da), a Crkva ne (župna kateheza i misa ne). Vjeronauk u školi trebao bi biti dobra motivacija i poziv da djeca zažele još dublje upoznati, slaviti, živjeti svoju vjeru kao osobno i pojedinačno i zajedničko iskustvo u župnoj katehezi i drugim oblicima života i djelovanja župne zajednice. Drugim riječima, župna kateheza postupno uvodi u kršćansko iskustvo koje zahvaća osobu u svim njezinim dimenzijama. Čovjek ne živi sam i on u župi zapravo susreće druge vjernike i uči se toj komunitarnoj dimenziji života i daje od sebe što može da bude bolje. POSEBNO MOLIMO roditelje da djecu od 4. – 7. razreda potaknu na uključivanje u katehetske grupe prema željama!!!

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

19. 5. 2024. – 25. 5. 2024.

Sedmi tjedan kroz godinu

NED

19. 5.

8.30

11.00

Na nakanu

PRO POPULO

UTO

21. 5.

19.00 + Kata i Ivo Jurić
SRI

22. 5.

19.00 + Kata i Ilkan Glavaš
ČET

23. 5.

19.00 + Ilija i Ana Dubravac
PET

24. 5.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

25. 5.

19.00 + Žarko i Kata Šužberić

Raspored župnih kateheza

Raspored

kateheza

 

 

ura

 

dan

7. razredi

 

19.30 h ponedjeljkom
2. razredi 11 h

 

subotom
ministranti

 

18 h prve subote u mjesecu i po dogovoru uoči blagdana

Novi raspored vrijedi od 15. travnja

Skip to content