Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

Život u Duhu Svetom = duhovni život

Slavlje primanja sakramenta Sv. Potvrde povod je da razmislimo o duhovnom životu. Duhovni život, njegovo shvaćanje i praksa  vezana je uz shvaćanje Boga, čovjeka i života. Ovisno o tome kako pojmimo te stvarnosti dajemo i odgovor na duhovni život. Kriva shvačanja Duha i duhovnog života uvijek su vezana uz nedostatna, manjkava ili kriva shvaćanja Boga. Bog naime zove svakog čovjeka. Njegova milost je PONUDA koja se ovisno o shvaćanju prihvaća, ili ne prihvaća, živi ili se odbija. Zapravo po plodovim se vidi da li je netko prihvatio ili odbacio Božji život. Nažalost mi i plodove često tumačimo nedostatno ili čak krivo kad kao plodove duhovnog života uzimamo pobožnost i neke vanjske radnje. Trebamo razlikovati religioznost od duhovnosti. Duhovnost je uvijek vezana uz smisao i stav neke osobe. Zato mi kao prave plodove zdrave duhovnosti uzimamo: 1. radost koja nije vezana uz stanje moga života nego uz Boga i njegova obećanja. Radujem se zbog Isusove pobjede a ne zbog ovakvog ili onakvog mog životnog stanja; 2. mir koji daje Isus a ne svijet; 3. oslobađanje i liječenj rana Isus me liječi od kompleksa i svih negativnih stvari; 4. sloboda Isus mi daje slobodu tj. više ne robujem požudama; 5. oslobođenje od straha. Tko se Boga boji ničega se više ne boji. Čovjek Duha vođen je ovakvim nazorima na svijet. On je raspoloživ za nadahnuća Duha Božjega!

 

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30  sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • nakon sv. Misa prema potrebi

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA

Misne nakane

21. 7. 2024. – 27. 7. 2024.

Šestnaesti tjedan kroz godinu

NED

21. 7.

8.30 PRO POPULO
UTO

23. 7.

19.00 + Marko i Šima Tuzla
SRI

24. 7.

19.00 + Mile, Marija i Karlo Iličić
ČET

25. 7.

19.00 + Ana, Mijo, Mara i Anđa Zirdum i Ilija Mioč
PET

26. 7.

19.00 Zajedničke nakane
SUB

27. 7.

19.00 + Ivan Čičak

Raspored župnih kateheza

Župne kateheze se nastavljaju početkom rujna 2024.

Skip to content