Župa sv. Vida Mučenika - Zagreb, Petruševec

Život u Duhu Svetom = duhovni život

Slavlje primanja sakramenta Sv. Potvrde povod je da razmislimo o duhovnom životu. Duhovni život, njegovo shvaćanje i praksa  vezana je uz shvaćanje Boga, čovjeka i života. Ovisno o tome kako pojmimo te stvarnosti dajemo i odgovor na duhovni život. Kriva shvačanja Duha i duhovnog života uvijek su vezana uz nedostatna, manjkava ili kriva shvaćanja Boga. Bog naime zove svakog čovjeka. Njegova milost je PONUDA koja se ovisno o shvaćanju prihvaća, ili ne prihvaća, živi ili se odbija. Zapravo po plodovim se vidi da li je netko prihvatio ili odbacio Božji život. Nažalost mi i plodove često tumačimo nedostatno ili čak krivo kad kao plodove duhovnog života uzimamo pobožnost i neke vanjske radnje. Trebamo razlikovati religioznost od duhovnosti. Duhovnost je uvijek vezana uz smisao i stav neke osobe. Zato mi kao prave plodove zdrave duhovnosti uzimamo: 1. radost koja nije vezana uz stanje moga života nego uz Boga i njegova obećanja. Radujem se zbog Isusove pobjede a ne zbog ovakvog ili onakvog mog životnog stanja; 2. mir koji daje Isus a ne svijet; 3. oslobađanje i liječenj rana Isus me liječi od kompleksa i svih negativnih stvari; 4. sloboda Isus mi daje slobodu tj. više ne robujem požudama; 5. oslobođenje od straha. Tko se Boga boji ničega se više ne boji. Čovjek Duha vođen je ovakvim nazorima na svijet. On je raspoloživ za nadahnuća Duha Božjega!

 

Općenite župne informacije

Svete Mise

  • od utorka do subote – 19:00 sati
  • nedjeljom – 8:30 i 11:00 sati
  • ponedjeljak – Nema večernjih sv. Misa

Uredovno vrijeme rada župnog ureda

  • od utorka do petka, od 18.00 do 18.45 sati

Molimo Vas da poštujete uredovno vrijeme rada župnog ureda.

Ostale župne aktivnosti

  • svaki dan u 18:30 sati je KRUNICA
  • svaki četvrtak u 18:00 sati je KLANJANJE PRED PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM
  • klanjanje pred PRESVETIM OLTARSKIM SAKRAMENTOM se ne održava u ljetnom i Božićnom ciklusu
  • svaki petak u Korizmeno vrijeme u 18:00 sati je KRIŽNI PUT

Misne nakane

3. 12. 2023. – 9. 12. 2023.

1. tjedan došašća

NED

3. 12.

8.30

11.00

+ Marko, Marija, Mirko i Zorka Orlovac

PRO POPULO

PON

4. 12.

6.00 + Franjo i Pava Bulajić
UTO

5. 12.

6.00 + Zorka Bumbar
SRI

6. 12.

6.00 Za Antu, Marka, Tomislava i Jelenu
ČET

7. 12.

6.00 + Mate i Jurka Lucić
PET

8. 12.

6.00 zajedničke nakane
SUB

9. 12.

6.00 + Andrija, Marko, Marija i Zora Brigadir

Raspored župnih kateheza

8. razredi – ponedjeljkom u 20.15 h

7. razredi – ponedjeljkom u 19.30 h

3. razredi – subotom u 10 h

2. razredi – subotom u 11 h

4., 5. i 6. razredi – subotom u 12 h

Ministanti – prve subote u mjesecu u 18 h

Novi raspored vrijedi od 1. studenoga

Skip to content